Koks skirtumas tarp vamzdžių ir bevielių padangų?

- 2021-03-19-

Paprasčiau tariant, vienas medžiagos sluoksnis ant skerdenos vidinės pusės.
Visos padangoje naudojamos medžiagos yra apie sukibimą, lankstumą ir ilgaamžiškumą. Tai gali jus nustebinti, kai išgirsite, kad idealus gumos mišinys iš tikrųjų yra akytas, todėl lėtai pratekės oras. Anksčiau tai buvo įveikta uždėjus vamzdį su visiškai kitokiu guminiu mišiniu, kuriame oras būtų daug geresnis ir mažai paveiktų bendrą padangos našumą.
Didžiausia šio dizaino problema yra ta, kad jei jam bus pradurta, vamzdis staiga praras visą savo orą, kuris havetipiškai greitai išbėgtų pro rato stipinus. Greitas padangų ištuštinimas bet kurioje transporto priemonėje nėra geras, ypač važiuojant greičiu.
Sukurta daugiausia atsižvelgiant į saugumą, be kamieno padanga buvo suprojektuota paimant dalį vamzdžio medžiagos ir padarant vieną nepertraukiamą sluoksnį padangos karkaso viduje, taip pat taupant svorį.
Be abejo, bekamerė padanga vis tiek gali būti pradurta, tačiau prasižengęs daiktas dažniausiai lieka įstrigęs protektoriuje ir padanga lėtai išpučia orą, suteikdama vairuotojui galimybę sulėtinti greitį. Tuo pačiu metu lieti ratų stipinai nebereikalingi, todėl visas mazgas tapo sandarus.
Dabar, užuot gaminę tiek to paties dydžio, tiek be vamzdžių padangas, dauguma įmonių gamina tik bekameras ir rekomenduoja, jei reikia, montuoti vamzdžius. Trūkumas yra tas, kad jis prideda papildomo svorio visam ratų komplektui, todėl gali atsirasti daugiau šilumos, o tai galiausiai reiškia greitesnį padangų nusidėvėjimą.
Jei padangoje nurodoma, kad tai yra „vamzdžio tipas“, tada ji turės be įvorės įdėklą, todėl nelaikys oro ir todėl turi būti su aniner vamzdžiu.